Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Nowa Przewodnicząca SLD w Płocku

dodano 2015-03-02 21:25 w kategorii: Informacje

Miło nam poinformować, że Konwencja Płockiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej zwołana w dniu 28 lutego 2015 roku, wybrała na Przewodniczącą płockiego SLD, Panią Litosławę Koper.

W Konwencji wzięło udział 105 z 150 członków. W wyborach nowego przewodniczącego głos oddało 98 osób, z czego 95 wskazań było ważnych. Panią Litosławę poparło 55 osób. Jej kontrkandydatem był Piotr Tollik, który otrzymał w głosowaniu 40 głosów. Piotr Tollik dotychczasowy Zastępca Przewodniczącego zachował stanowisko.

Nowa Przewodnicząca od wielu lat jest aktywnie związana z Płockim Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Pracowała w biurze Posłanki Jolanty Szymanek-Deresz, dwukrotnie ubiegała się o mandat do Rady Miasta Płocka z ramienia SLD, uczestniczyła w wielu kampaniach wyborczych. Zawodowo związana od lat z płocką oświatą, aktualnie Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.

Jednym z najważniejszych działań partii jest jej organizacja wewnętrzna oraz działalność statutowa. Przygotowując konwencję, członkowie Zarządu płockiego Sojuszu, odbyli wielogodzinne rozmowy z członkami partii, których wynikiem było powołanie zespołów do przygotowania tez programowych dla Płocka. Podczas Konwencji tezy te zostały zaprezentowane i przekazane członkom partii do dalszej dyskusji w Kołach.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Poczekajmy na prezydenckie projekty ustaw

  3 minuty temu

  Po decyzji pana prezydenta, nikt nie powinien wychodzić poczuciem euforii, że wygrał i wskazywać, że ktoś przegrał. Jeżeli stworzymy warunki do tego, żeby móc usiąść razem i rozmawiać o projekcie, który pan prezydent mam nadzieję przedłoży, to wtedy wszyscy wygramy - pisze prof. Bogusław Liberadzki,czytaj więcej»

 • Gawkowski: Prezydent wysłuchał się w głos społeczeństwa obywatelskiego

  11 minut temu

  – Przede wszystkim najważniejsze jest, że prezydent wysłuchał społeczeństwa obywatelskiego, tych dziesiątek tysięcy Polek i Polaków, którzy wylegli na ulice już kilka dni temu – tak decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS skomentował Krzysztof Gawkowski​, wiceprzewodniczączytaj więcej»

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.